Odpovědný přístup

Materiály

Pří výrobě dáváme přednost certifikovaným materiálům, které splňující přísné ekologické standardy a mají snížený dopad na životní prostředí. Používané materiály mají certifikát FSC (případně PEFC), které garantují původ dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů. Certifikáty Ecolabel a Modrý anděl např. zaručují používání barev, laků a lepidel, které nebrání recyklovatelnosti papírových vláken. Snažíme se stále omezovat materiály, které zatěžují naše životní prostředí a poškozují zdraví.

Tisk

Maximální možné využití tiskového archu nejen snižuje množství odpadu, ale má pro nás i důležitý ekonomický význam.

Díky softwaru stačí často pouze jediný zkušební arch před spuštěním celé produkce, takže se zbytečně neplýtvá materiálem.

Barvy pro kontakt s potravinami

Toner Pro™ Print, který je u nás používán v barevném digitálním strojí Ricoh Pro™ C9200 má osvědčení o shodě s legislativou pro bezpečnost potravin a lze ho proto bezpečně používat pro potisk potravinových obalů.

Odpady

Zbytky materiálů, které jsou dále zpracovatelné, se snažíme vrátit do života například v podobě malých zápisníčků, bločků nebo dalších limitovaných edicí papírových nezbytností.

Vzniklé odpady třídíme a máme k dispozici jejich pravidelný přehled. Odpadní inkousty, tonery a jejich nosiče se vrací zpět k dodavateli, který je buď recykluje a opětovně vrací do oběhu naplněním nebo je zařadí do ekologické likvidace.