Odpovědný přístup

Materiály

Pří výrobě dáváme přednost certifikovaným materiálům, které splňující přísné ekologické standardy a mají snížený dopad na životní prostředí. Používané materiály mají certifikát FSC (případně PEFC), které garantují původ dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů. Certifikáty Ecolabel a Modrý anděl např. zaručují používání barev, laků a lepidel, které nebrání recyklovatelnosti papírových vláken. Snažíme se stále omezovat materiály, které zatěžují naše životní prostředí a poškozují zdraví.

Tisk

Maximální možné využití tiskového archu nejen snižuje množství odpadu, ale má pro nás i důležitý ekonomický význam.

Díky softwaru stačí často pouze jediný zkušební arch před spuštěním celé produkce, takže se zbytečně neplýtvá materiálem.

Odpady

Zbytky materiálů, které jsou dále zpracovatelné, se snažíme vrátit do života například v podobě malých zápisníčků, bločků nebo dalších limitovaných edicí papírových nezbytností.

Vzniklé odpady třídíme a máme k dispozici jejich pravidelný přehled. Odpadní inkousty, tonery a jejich nosiče se vrací zpět k dodavateli, který je buď recykluje a opětovně vrací do oběhu naplněním nebo je zařadí do ekologické likvidace.