Typy vazeb

Standardně nabízíme tyto vazby:

Kroužková vazba (twin wire)

Rychlé, levné a elegantní řešení, v základní nabídce máme drátěnou spirálu v barvě černé, bílé a stříbrné. Ostatní barvy (modrá, zelená, …) jsou k dispozici na základě předchozí objednávky. U nich počítejte s delší dobou výroby.

Kalendářová vazba - kalendář nástěnný

Obdoba kroužkové vazby (včetně barevného provedení) opatřená závěsným okem pro zavěšení nástěnného kalendáře. Kalendář může být vzadu zpevněn lepenkou.

Kalendářová vazba - kalendář stolní

Kroužková vazba na horní straně spojuje tisky se stojánkem z lepenky.

Vazba V1

Dvoulisty vložené do sebe a sešité (dvěma) drátěnými skobami. Doporučujeme maximálně 100 stran ofsetového papíru 80 g včetně obálky, u vyšších gramáží odpovídající nižší počet stran. Při přípravě dat dejte pozor na fakt, že vnitřní listy budou mít menší šířku, než vnější stránky brožury. Počet stran v brožuře V1 musí být dělitelný čtyřmi!

Vazba V2

U vazby V2 je vnitřní blok složen z jednotlivých listů. Blok je ve hřbetě slepen, zavěšen do obálky ze silnějšího papíru a vše je oříznuto na třech stranách. Obálka je většinou ve hřbetě 4× rýhovaná, dvě prostřední rýhy jsou určeny šířkou bloku, vnější rýhy jsou posunuty o 4 až 10 mm ke kraji, mají usnadňovat otevírání obálky. Jsme schopni vyrobit vazbu od tloušťky 2,5 mm. Vazba V2 je vhodná pro použití v brožurách o více stranách.